Višnjegorčan je bil v mlajših kategorijah stalni slovenski reprezentant. V reprezentanci do 20 let je bil tudi kapetan. To je bilo leta 2016, ko je bilo evropsko prvenstvo v Helsinkih. Slovenska reprezentanca je v skupini premagala Ukrajino in izgubila proti Latviji in Srbiji. V nadaljevanju so mladi slovenski košarkarji izgubili proti Češki (77:79), prav Grubelič pa je bil z 18 točkami najboljši strelec. V zadnjem delu prvenstva so naši premagali Finsko za katero je igral Lauri Markkanen (prvi strelec prvenstva) in v boju za deveto mesto še Srbijo. Ob Sandiju Grubeliču so pomembno vlogo igrali še Vlatko Čančar (aktualni prvak lige NBA), Žan Mark Šiško, Jan Kosi, Nejc Martinčič in Nejc Zupan.
Njegov matični klub je KK Grosuplje kjer je igral do 19 leta. Sandi Grubelič: »Trenirati sem začel zaradi igrivosti. Z leti je košarka postala bolj resna zadeva in ljubezen je vzplamtela. V klubu sem bil med bolj talentiranimi in predvsem, ko so me priključili k članski ekipi, je vse skupaj postalo profesionalno. Pri 16 ali 17 letih sem v prvi ligi dobil prve minute in takrat sem začutil, da bom košarkar.« Vodstvo KK Grosuplja je obupalo nad stanjem v slovenski košarki in ekipa se je znašla v drugi ligi. Grubelič je ostal, saj sta prišla Tomaž Fartek in Daniel Radosavljević, sam pa je pridobival dragocene minute. Po dveh sezonah je sledila pot v Škofjo Loko, kjer je ekipa izpadla v drugo ligo, Grubelič pa je prvič v karieri imel pomembno vlogo med prvoligaško konkurenco (26 min./7,1 točke). Leta 2017 se je branilec strelec odpravil v Sarajevo k Sparsem in si tudi po zaslugi finančnih težav Bosne, priigral ABA 2 ligo. Grubelič pojasni: »V boju za tretje mesto smo izgubili proti Bosni, a ker je slednja imela finančne težave, smo mi prišli do tekmovanja v ABA 2 ligi. Zelo pomembno vlogo je imel naš družinski prijatelj Tone Krump, ki dobro pozna očeta Alekseja Nikoliča, Davida. Tisto leto so bili ljudje iz Sparsev v Postojni in iskali so prav podoben tip igralca kot sem sam.«
Sandi Grubelič je bil vedno odlično telesno pripravljen, kar ekipno obrambo postavlja na višjo raven. Je racionalen v napadalnem smislu, žoga je pri njem varna, prav tako je njegov povprečni odstotek meta za tri točke zelo dobrih 36%. Sam dodaja: »Vedno sem bil delaven in discipliniran.«
Dve polni sezon i v Sarajevo je prekinila poškodba pogačice. Po uspešni rehabilitaciji, je zadnji del sezone 20/21 odigral v dresu kranjskega Triglava, kjer je ponovno združil moči s Fartkom in Radosavljevićem. Pred sezono 21/22 dolgo časa ni bilo pravega klica, ki pa je, resda v oktobru, vendarle prišel. Besedo je zanj dal Nemanja Protić s katerim sta igrala v Sparsih. Za Slovenca sta bili to dve zelo pomembni leti, kajti z Zlatiborom je osvojil ABA 2 ligo. Sandi Grubelič je v finalu proti MZT igral 37 minut, dosegel devet točk, dodal štiri skoke in imel 12+/-, kar je bil za Dušanom Kutlešićem (MVP lige) drugi najboljši rezultat. Grubelič se z veseljem spominja Čajetine in planine Zlatibor: »To sem potreboval, tako življenjsko kot košarkarsko. Z minutažo sem bil zadovoljen, morda z vlogo malce manj. Ampak bili smo prvaki srbske lige, v ABA 2 ligi pa smo izpadli v četrtfinalu proti Podgorici.«
26 letnik je bil vedno izjemno profesionalen in tudi discipliniran. Vse to mu je še kako pomagalo na košarkarski poti. »Jaz sem si praktično v vseh ekipah na treningih izboril večjo vlogo, kot sem jo imel v začetku sezone. No, verjetno v zadnji sezoni nisem imel možnosti karkoli spreminjati, kajti trenerjeva ideja je bila takšna kot je bila in ni je spreminjal do konca sezone. Tudi takšne stvari moraš sprejeti«, je dodal Sandi.
Zanimivo, da je Grubelič le sezono in pol odigral v Sloveniji, vse ostalo pa v BIH in Srbiji. Od kod večje zanimanje za dobrega visokega branilca v regiji kot pa v rodni Sloveniji? Sandi Grubelič pojasni: »K Sparsem sem šel zaradi dobre košarkarske šole in dobrih treningov, kar mi je potrdil tudi Aleksej Nikolič. To je bila dobra odločitev. Kar pa se tiče Srbije, pa moram priznati, da druge ponudbe takrat nisem imel. Od vseh slovenskih klubov, ki so igrali prvo ali drugo ABA ligo, nihče ni stopil v stik z menoj.«
Slovenski košarkar ima še precej sezon pred seboj, zato je višje postavljanje letvice povsem logično: »Želim priti še na višji nivo. Zagotovo obstajajo limiti, tega se zavedam, a lahko igram še bolje. Veliko bo odvisno, kje bom igral v sezoni 23/24.«
Sandi Grubelič telesno pripravo dviga v košarkarski akademiji Sagadin – Stepišnik v Domžalah, kjer izključno na pripravi telesa nad njim bdi Filip Stepišnik Krašovec. Sam o akademiji pravi takole: »Mislim, da je to najboljša možnost, ki jo košarkar lahko ima. Čez poletje se naredijo igralci. Čez poletje se trenira največ. Tukajšnja akademija ponuja vse kar košarkar, ne glede na katerem nivoju je, potrebuje. To je povezanost fizične priprave s košarkarskim delom, kjer so prisotni strokovnjaki. To je eden boljših projektov v Sloveniji in idealen za igralce, ki želijo napredovati.«